zbb
12 بهمن 1401 - 16:21

بارش سنگین برف و کولاک در سپیدان/ مراکز تفریحی و گردشگری تعطیل شد

بر اساس هشدار ستاد بحران شهرستان سپیدان، به دلیل بارش سنگین برف و کولاک تا اطلاع ثانوی از ورود گردشگران به این شهرستان جلوگیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سپیدان، شهرستان سپیدان یکی از برف‌گیرترین نقاط کشور است که به دلیل بالا بودن حجم بارش‌های زمستانی یکی از شلوغ‌ترین پیست‌های اسکی کشور را به خود اختصاص داده و پذیرای گردشگران از نقاط مختلف کشور و استان است.

بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار فارس، در شبانه روز گذشته تا کنون در مناطق شهری و روستاها بیش از ۶۰ سانتی‌متر و در نقاط کوهستانی نیز یک متر برف زمین را سپیدپوش کرده‌است.

به دنبال این بارش‌های سنگین و بالا رفتن سرمای هوا، ستاد بحران شهرستان سپیدان ورود گردشگران و مسافران به این شهرستان را ممنوع اعلام کرد.

محمد رضایی فرماندار سپیدان در گفتگو با خبرنگار فارس در این باره اظهار داشت: با توجه به اخطاریه هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی مبنی بر بارش باران و برف در سراسر استان فارس و بنا بر تصویب ستاد مدیریت بحران شهرستان سپیدان به علت بارش شدید برف و کولاک، تمام مراکز تفریحی و گردشگری شهرستان سپیدان تا پایان روز شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ تعطیل و از ورود گردشگران و مسافران به این شهرستان جلوگیری می‌شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013196