zbb
12 بهمن 1401 - 12:34

جوان: تمرکزم روی تیم ملی بزرگسالان است/ می‌توانستم همه حریفانم را در ۶۱ کیلو شکست دهم

نفر سوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور تاکید کرد که هرچند وزنش خیلی بالا نبوده، اما دوست نداشته وزن کم کند و از عملکردش در رقابت‌های کشوری بزرگسالان راضی است.

احمد جوان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره حضورش در یک وزن بالاتر مسابقات قهرمان کشوری بزرگسالان اظهار داشت: وزنم خیلی برای 57 کیلو بالا نبود، ولی تصمیم گرفتم در 61 کیلو کشتی بگیرم. دوست نداشتم وزن کم کنم، با اینکه وزنم 60 کیلو بود، به وزن بالاتر رفتم.

وی درباره اینکه یعنی در این وزن کارش را در رده سنی جوانان و بزرگسالان دنبال خواهد کرد؟، گفت: من برای خودم برنامه‌ریزی کردم و برنامه‌هایی دارم که فعلا نمی‌خواهم در موردش صحبت کنم.

 

این کشتی‌گیر جوان خراسانی درباره اینکه از عملکرد خودش در وزن 61 کیلو راضی بود؟، تاکید کرد: خیلی خوب بود، راحت کشتی گرفتم. می‌توانستم همه حریفانم را ببرم ولی یک سری اشتباهاتی که خودم داشتم، مانع این کار شد.

نفر سوم وزن 61 کیلوگرم مسابقات کشوری درباره شکستی که در این رقابت‌ها در وزن جدید داشت، ادامه داد: به داریوش حضرتقلی باختم، این اولین باری بود که با هم کشتی می‌گرفتیم. در کشتی سوم پنجمی هم با شهداد خسروی کشتی گرفتم، او هم خوب بود، خیلی زوردار بود، زورم به او نمی‌رسید ولی فنی او را بردم.

عضو تیم ملی زیر 23 سال در مسابقات جهانی اسپانیا که امسال هم شرایط سنی حضور در تیم ملی جوانان را دارد، گفت: اگر قرار باشد در 61 کیلو بمانم، باید هم وزنم بالاتر برود و هم از نظر قدرت، شرایطم بهتر شود. فکر می‌کنم اگر تمرین منظم داشته باشم، راحت در 61 کیلو به تیم ملی برسم.

دارنده مدال برنز کشتی آزاد جوانان جهان همچنان انگیزه خود را برای رسیدن به دوبنده تیم ملی بالا دانست و عنوان کرد: همه هدفم رسیدن به دوبنده تیم ملی است. با سومی در مسابقات کشوری سهمیه حضور در جام تختی را گرفتم و برنامه‌ریزی خوبی برای این رقابت‌ها خواهم داشت که باز هم مثل سال گذشته اول شوم. با انگیزه بالا تمرین می‌کنم. تمرکزم روی رده سنی بزرگسالان است و دوست دارم کارم را در این رده دنبال کنم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1012527